niedziela, 20 października 2013

WITAJ JESIENI

Chciałam dzisiaj zrobić piękne jesienne zdjęcia ostatniego udziergu, ale jak to na jesieni "pogoda była, ale się zmyła". Prezentuję więc cieplutki jesienny sweterek na jej powitanie w niesłonecznej scenerii. Zapewniam, że jak wychodziłam z domu to słonko jeszcze było.
Zupełnie nie wiem jak go nazwać więc będzie po prostu JESIENNYM.Pomysł na niego zrodził się gdy chciałam nauczyć się nowej metody dziergania, wiecie tej na C "Conti...." coś tam coś tam. Nazwy metody można uczyć u logopedy, chociaż samo dzierganie to bardzo prosty sposób robienia swetra od góry. Nie chciałam robić kolejnego raglanu. To miał być sweterek-pudełko. Nie do końca to wyszło, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona.
Tę część, która jest pagonem postanowiłam ozdobić warkoczami i pociągnąć aż na rękaw. Nie robiłam od razu rękawów. Chciałam, by były na prosto, a nie wrabiane od razu. Odłożyłam na agrafkę oczka z tego pagonu i dalej leciałam korpus swetra. Nie wiem czy widać to na poniższych zdjęciach.Zrobiłam też troszkę nietypowy golf. Od niego zaczęłam dziergać sweter i dopiero potem zastosowałam tę metodę dodawania oczek na korpus, tę na C.

Sweterek jest wydziergany na drutach 3,5 mm. Włóczka to dwa motki Lanygold Fine ALIZE w kolorze jasno szarym nr 21, kawałeczka motka przepięknej włoczki MERINO Superfein Lana Grossa kolor 584 oraz połowy motka ciemnoszarej Lanygold ALIZE kolor 182.  W MERINO zakochałam się ogromnie. Jak kiedyś będę bogata to zrobię sobie cały sweterek z takiej pięknej i cudownie mięciutkiej włóczki. Kiedyś....
I jeszcze kilka ujęć sweterka: I na koniec, jak zwykle pozdrowienia od synka. Aż niewiarygodne, ale niedawno skończył 9 lat.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO SYNKU!!! KOCHAMY CIĘ OGROMNIE!!!
Jak się komuś spodoba sweterek to może się spisze wzór.